Spřátelená společenstva

Zde zmíním skupiny lidí, kteří se zabývají Gawainu podobnými hrami. Pokud mají internetovou stránku, odkaz bude na stránce Odkazy na cizí stránky. Chcete-li se dozvědět něco málo o jejich systému hry, přejděte na podobné hry, některé jejich akce komentuji na stránce minulých akcí.

Tanvald

Skautský oddíl kolem Telgara z Telgaru se Gawainem zabývá velmi intenzivně, udělali už 7 tažení. Pomáhají s vývojem pravidel, když je zkoušejí na trochu mladších hráčích. Jejich země se jmenuje Maldor a vydávají o ní knihy.

Šatrhajové

Skupinka z Prahy, která je od roku 1998 velmi aktivní. Oblékají se do černé a bílé. Jako vedoucí osobnost zde chápu Rikiho, který už dva Gawainy připravil. Nyní hrají vlastní hru Šatrh. Jejich stránka.

Krchov

Když jsem v létě 1997 jednou zavítal na hrad Krašov, byl jsem přepaden jakousi tlupou šílenců s meči. Popovídali jsme si spolu a pozval jsem je na Gawaina (tenkrát ještě nebylo zájemců tolik). Na dopise, kterým potvrzovali účast, se podepsali jako z "Krchova". Už jim to zůstalo, alespoň z našeho pohledu. Udělali tuším už dva Gawainy.

Dačičtí

Skupinka kolem Gelefiera připravila dvě hry, které se dost povedly. Jejich stránka.

Hafani

Skupinka z okolí Benešova, která pořádá hry zvané Kadorgeddon na Zbořeném Kostelci u Týnce. Důležitý tvor je zde Jarin. Zkuste www.mujweb.cz/www/hafani

Cimburští

Jinak zvaní Slované. Vegetují na hradě Cimburku u Koryčan. Pořádají hru Fraška. Stránka hradu Cimburka, na jejímž konci je odkaz.

Florie

Erwin se pustil do zdokonalování pravidel bitev. Nyní pořádá Boj o Silmarilly a Florii.

Lakárie

Lakárie proběhly už dvě a na jedné jsme byli. Pořádá Azrik. Podle mého názoru je tu silná inspirace Pratchetem, čili je to trochu blázinec.

Dravec

O nich nic moc nevím, ale zkoušeli Gawainská pravidla na dlouhodobých hrách. Neosvědčilo se jim to, podle mě protože hráli svět. Jejich stránka.

UnicorN, Surrend a Zelený strom

Původně tři skupinky, které se mi slévají dohromady, protože jsem je nikdy nepoznal zvlášť. Jsou převážně z Prahy. Pořádají hry, které se Gawainovi velmi podobají, třebaže jen filosofií. Tato společenství nemají výraznou vůdčí osobnost, možná Xirkan. V současnosti z mého pohledu stagnují. Někteří členové jezdí velmi často na Gawainy. V minulosti ale byli silnou inspirací pro Gawaina a mnoho jsme se od nich naučili. UnicorNská stránka.

Beruška

Přesněji Společnost Pro Ochranu Berušky. Většina členů přebývá v Brně, přestože jsou většinou odjinud. Dnes je jejich činnost podle mne minimální, ale měli na Gawaina důležitý vliv. Společenstvo táhnul Lopo, to je velmi schopný zaklínač, kterého dnes počítáme mezi jádro Gawaina.

A další...

Během pěti let hraní jsme poznali spoustu různých part, o nichž není možné psát něco podrobnějšího, protože si to prostě nepamatuji. Pokud mi mailnete a připomenete se mi, přidám sem další odstavečky.


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!