Nástin kouzelníka

Kouzelník má málo životů, asi tak tři. Zbraně nepoužívá, v nouzi se brání holí a útočí dýkou. Kdyby bojoval mečem, ztratil by důvěru ve svou magii, čímž by o svou magii přišel.

Důležitější než životy jsou u kouzelníka magy. Dokáže s nimi sesílat různá kouzla, podle toho, jaká si vybere za vrchy (viz Nabývání schopností). Kouzelníkova kouzla jsou zaměřena zejména na boj. Některá jsou veřejná, jiná tajná.

Kouzelníci rádi, často a hezky píší. Nesmírně je přitahují knihovny, staré svitky, legendy, pergameny a pera, pověsti, říkadla a cizí jazyky. Průměrný kouzelník umí několik jazyků, zejména těch starých, vznešených, pokud možno mrtvých.

Šat kouzelníka musí být honosný a vznešený. Nejčastěji dlouhý plášť, kápě nebo vysoký klobouk, mocná hůl. Správný kouzelník má osobní knihu a spoustu kapes na kouzelné ingredience.

Čarodějové se v družině při boji drží v pozadí. Přesto se vždy dostanou k boji blízko, jednak jsou pro svou důležitost vyhledávaným cílem, hlavně ale svými kouzly boje velmi ovlivňují. Mají z družiny asi největší odpovědnost.

Podmínky pro přijetí hráče mezi kouzelníky: Schopnost hlasitého souvislého a logického slovního projevu, důstojnost, ovládání násobení, sčítání a odčítání magů (dělení není potřeba), relativně slušná paměť, čtení, mírné jazykové znalosti, čitelné písmo. No a hlavně kosek moudrosti.

Jako bombónek pro znechucení jsou zde pravidla kouzelného souboje. A teoretické suché pojednání o magii.

Kouzelnická gilda

Mistrem magie je Gendrim. Při zkouškách často asistuji já (Yuhů). Historicky důležitým nedobrým kouzelníkem je Tajpan.


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!