Vlčí doupě

22. Gawain

Tato akce původně Gawainem být neměla, ale nakonec přijelo tolik hráčů, že jsme se rozhodli ji zahrnout do číslovaných Gawainů. Hrálo se na tradičním místě na Bilichově, byly dvě družiny. V jedné družině bylo několik prvohráčů. Myslím, že se to všem líbilo. Hra byla naprosto nepřipravená (vážně vůbec, dokonce jsme neměli fáborky a pravidla).

Legenda

V jednom hrabství se před osmnácti lety za záhadných okolností hraběti narodil syn. Od té doby se každý rok po jednu noc po kraji prohánějí pekelné stvůry. Vesničané zaplatili zaklínče Loráše, aby se záležitost pokusil vyřešit. Před týdnem se Loráš vypravil na hrad z hraběti, ale už se nevrátil. Jiný zaklínač, Lorášův přítel, se mu vydává na pomoc. Je si ale vědom nebezpečí, proto si pozve na pomoc několik přátel z jiných oborů.

Děj

Družiny navštívily vesnici, kde byla hospoda a informace, též alchymista (kterého jsem hrál, proto jej nemohu vynechat). Pak odešly na hrad, kde byly kupodivu přijaty vlídně. Po čase našli volnou čelenku, která dosud poutala démona v něčí hlavě. Dobrodruzi museli podstoupit mnohá dobrodružství, aby si mohli být jisti, kdo je původcem zdejšího zla. Navečer (před nocí hrůzy) přijali pozvání na hrad, kde se slavily osmnácté narozeniny hraběcího syna Tuška. Oslava probíhala vesele, všude ale bylo cítit napětí, které vyvrcholilo o půlnoci...


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!