Popis 2. Dačického Gawaina

V květnu 2000 jsem byl pozván s družinou na víkendovou akci do Davle. Místo, na němž jsme přebývali, bylo zajímavé jednak tím, že tam pro tolik lidí nebylo místo na spaní pro čtyři družiny, jednak tím, že se na tu chatu dalo dostat přes Sázavu jedině na lodi. Po stráních všude kvetly akáty, bylo krásně, skoro léto. Krásné místo.

Stručný děj

Já, kouzelník Yuhů, jsem sice četl legendy, ale nic jsem z nich nepochopil. Vzal jsem s sebou bojovnici Irenku, Aničku (takové nenápadné děvče), hílera killera Leta a věčně opilého Arcidruida. Tak jsme přišli k nějakému knížeti, kterého sužoval Nekromant, tak nás poslal pro “artefakt” do ostrovního města. V sobotu ráno jsme vyrazili a potkali postupně astrální projekce, nemrtvé (+), elfy, vědmu. Potom převozníka, který nás převezl na ostrov, kde nás ze zálohy uvítal vlkodlak a už jsme byli v ostrovním městě.

Ostrov

Tady sice byla hospoda, spousta lidí a předražených krámků, ale Jezerní paní, která nám mohla dát artefakt, tu nebyla. Potloukajíce se po okolí navštívili jsme upírku s ghůlem, tam jsme málem zhebli. Ale jinak nic.

Dostala se k nám zpráva, že nějakou kněžku zajali goblini, tak jsme opět jeli dvakrát přes řeku, ale ta kněžka umřela při vysvobozování.

Redova družina

Ve městě následovala poprava nějakého zlodějíčka, kterého nakonec stejně podříznul Red z jiné družiny. Tak jsme kvůli tomu Reda chvíli naháněli, ale utekl. Když se konečně Jezerní paní uráčila přijít, tak jí ze zálohy podříznul nějaký jiný brach z Redovy družiny. Cesta za Artefaktem se komplikuje, ale prý ho má nějaký kníže.

Kníže v mlze

Knížete jsme navštívili napřed přátelsky, ale pak jsme bojovali. Měl 300 životů minimálně, což nešlo. Naštěstí dám včas došlo, že musíme odejít a sehnat něco, co mu odemyká zranitelnost. Lahvička byla zakopána v upířím hradu, tam jsme museli bojovat. Druhý souboj s knížetem, v sobotu poslední, byl zajímavý tím, že se nám zlý kníže neustále schovával v mlze. Když zahynul, našli jsme u něj artefakt.

Neděle

V neděli jsme artefakt odevzdali tomu, kdo nás o něj požádal a šli jsme na Nekromanta. Knížecí kouzelník Nekromanta skolil artefaktem, načež si sám osvojil nekromancii a chtěl vládnout světu, čili jsme s ním bojovali. Měl přesilu a málem vyhrál, každopádně nám pozabíjel děvčata :-(, než se odporoučel na věčnost.

Oživte si Yuhůa

To bylo tak: v poslední bitvě jsem dostal zásah šípem, zbyl mi jeden život a omdlel jsem. Přišel ke mně Gelefier (hrál toho kouzelníka, co se obrátil ke zlému) a začal mě oživovat. Což nejde, když nejsem mrtvý. Ale představte si to: ležíte někde v temnotě zraněni z bitvy a najednou vás začne někdo zaklínat do ghůla. Br.

Nahlásil jsem Gelefierovi chybu, což nepochopil, a bral jsem to jako vzbuzení. Na obličej jsem si dal bílou masku, co mi přitom dával, takže po mně už ti kostlivci nešli. Ale moc jsem si nezakouzlil, protože mi z neznámých důvodů chechtali somnos.

Nedopsáno

Chtěl jsem původně napsat i hodnocení, ale nějak jsem to nezvládnul. Inu Starcraft...


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!