Gawain na Šárce - hodnocení a kritika

Úvod

Byli jsme pozváni jako družina na Gawaina do Prahy na Šárku. Bylo to v neděli 27. 9. 1998. Sraz byl v půl jedenácté u Meka. Přestože nás ze Slaného vezl Králíček, docela jsme to stihli. Bylo nás ve družině pět - kouzelnice Gendrim, válečník Králíček, Zloděj Tadeáš z Armagedonu (Robin), Zaklínač Leto a já jako léčitel jménem Híler Kiler Yuhů z Hájů. Protože přijelo hráčů poněkud více, byli nám ještě přiděleni do družiny léčitelka Šikula a ještě jeden válečník z Kladna, jehož jméno jsem si nezapamatoval. Tak nás bylo sedm.

Děj

Dozvěděli jsme se, že dcera krále George onemocněla nějakou zákeřnou chorobou, která může být vyléčena pouze dračí krví. Napřed jsme se vyšli podívat do hospody u Myšáka, kde sídlil nějaký informátor. Ten nám prozradil cestu ke králi.

Cesta ke králi byla dlouhá a složitá. Čekala nás na ní spousta soubojů, nástrah a setkání. Potkali jsme čarodějnici, trpaslíky, rybáře, paladina i skupinu kostlivců. Cestou nás opustil Králíček, protože měl rande. Nakonec jsme dorazili ke králi, který se nám od začátku nelíbil. Uhodli jsme, že zlý je tady on, nebo ho někdo očaroval. Na jeho dvoře jsme se zúčastnili arény a lučištnického turnaje. I když jsme králi moc nedůvěřovali, vydali jsme se na jeho radu hledat draka. Cesta vedla kolem orla a přes skřetí hory. Orel nás varoval, abychom přes skřetí hory nechodili, ale my jsme jinou cestu neznali a nějakého nebezpečí se nezalekneme. Orel nás varoval dobře, protože doševše do skřetích hor jsme dostali v boji velmi na frak (měli dobré kouzelníky). Skřeti nás do jednoho zajali a odvedli do vězení. Naštěstí neumějí zamykat, takže si s tím náš zloděj snadno poradil. Navíc jsme osvobodili spřáteleného hraničáře, který nám ukázal cestu z vězení. Pak už jsme šli k drakovi. Měli jsme v úmyslu požádat ho o trochu krve, ale vypadal nepřátelsky a zaútočil na nás. Takže jsme se bránili útokem. Na východním nebi zrovna zářila duha. Drak zhebnul. Sice hezky dýchal, ale neměl šanci. Mimochodem jsem tam zemřel, takže o drakově smrti vlastně nic nevím. Protože se stmívalo a bylo málo času, zbytek tažení byl zrušen.

Slabiny

Co lze chválit

Závěrem

Čekali jsme u Meka na Králíčka, až pro nás přijede, dopíjeli poslední zbytky vody. Padla tma. Na planince dvě stě metrů od nás bojovaly proti drakovi další dvě družiny. Zatímco jsme čekali na Králíčka (což je obvyklé), celkem jsme si užívali odpočinku a povídali jsme si. Shodli jsme se na závěru, že jako první Gawain této skupiny to bylo více než slušné. Vlastně výborné.

Myslím, že když se Riki a spol. nenechají odradit další námahou, poučí se z chyb a ještě někdy Gawainy zkusí, mají velkou šanci připravovat prvotřídní hry. Zatím díky.

Poznámka editora: pořádající skupina jsou Šatrhajové a dnes organizují Šatrhy.

[Akce/Hodnoceni/patka.htm]