Organizace tažení

Zde je popsán velmi strohý návod, jak se pořádá tažení Gawaina. Jestli se do toho chceš pustit, postupuj podle následujících bodů.

Výběr času a místa

To je snad jasné. Vtip je v tom, že se to musí zajistit a oznámit pár měsíců předem.

Výběr organizátorů a vůdců družin

Podle toho, kolik budeš mít ve hře družin, si seženeš několik lidí. Pro začátek doporučuji tažení s jednou družinou. Na to stačí pět organizátorů (včetně tebe) a jeden vůdce družiny. Vůdce by měl mít možnost sestavit si družinu podle sebe.

Nejlepší hráči a organizátoři jsou takoví, kteří mají zkušenosti s Dračím doupětem nebo podobnými hrami. Snáze pochopí, o co jde.

Obstarání a rozdávání pravidel

Tajná pravidla ti nějak pošlu, domluvíme se. (Použij kontakt na nás a napřed čti úvod do pravidel) Udělám to ale jen v případě, že budeš mít místo, čas a lidi. Pravidla si rozmnožíš a rozdáš těm hráčům a organizátorům, kteří je mají dostat. Důvod k tak složitému postupu je snaha o tajení pravidel.

Každý hráč má alespoň pár dnů předem dostat základní pravidla a příručku svého povolání, před tažením ještě přestupovou tabulku. Organizátoři si také přečtou Základ a Pokyny pro organizátory, navíc příručky oblíbených povolání, mohou nakouknout i do Tvůrce.

Tvorba scénáře

Jednoduše řečeno, je třeba vymyslet, co bude družina při hře potkávat. Až to bude hotové, je dobré to napsat do Popisu tažení, který by měli dostat organizátoři. Úvodní příběh a historické prostředí popiš do textu, kterému říkám legendy. Ty se rozdají jak hráčům, tak organizátorům.

Praktické věci

Je potřeba zajistit místo na spaní, co se bude jíst, a tak. Nakoupit drobnosti, jež jsou při hře potřeba. Na uhrazení nákladů se běžně vybírá poplatek od hráčů. Je to od deseti do sto padesáti korun.

Zkoušky a semináře

Dělají se zpravidla v pátek před hrou nebo v sobotu brzo ráno. Zkoušky a semináře jsou pro každé povolání jiné. Vedou je pověření organizátoři.

Tažení

Je to věc natolik složitá, že se nedá podrobně popsat. Tak alespoň stručně:

Nepodceňujte vzájemnou informovanost. Někdo z organizátorů musí stále chodit v terénu, sbírat informace a řešit omyly.

Nechte si dostatečnou časovou rezervu. Družiny jsou zpravidla velmi pomalé. Provozovat souboje za tmy je velice nepříjemné.

Problémy řešte v klidu. Je to jenom hra.

Koho to zajímá víc, ten se může podívat do knihy Tvůrce tažení, ale je to nuda.


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!