Aktuality Gawaina

Leden až Březen 2000

Věstníky:

 Jaro 1999, Září 1999, Říjen 1999, Listopad 1999, Prosinec 1999

Jaro 2000, Září 2000, Říjen 2000

Léto 2001, Září 2001

Aktuální Králíčkovo korekční okénko

www.gawain.pc-slany.cz/aktuality/

Leto zahajuje sezónu

Letos beze mne, což je asi dobře. Hlavně, že se do toho někdo pustil. Pokud jste tady čekali pozvánku dříve, vězte, že mi ji poslal v doc 97, který v práci prostě nedokážu přečíst. Tímto se omlouvám.

Králíček koriguje

Konečně se dal do psaní někdo další. V Králíčkově korekčním okénku se můžete tentokrát dočíst něco málo o nových povoláních, jedech a o Pravdě, která bude.

FAS

Proběhlo druhé setkání FASu, tentokrát v Brně. Domluvili jsme pravidla společná pro všechny šermovačky. Můžete si o tom přečíst na pracovních stránkách FASu, kterou zatím spravuji. Pro Gawaina znamenají standardní pravidla pouze mírnou úpravu délek zbraní a přepsání tabulek vrchů (k čemuž jsem se ale zatím nedokopal).

Stagnace

Hodně lidí z našeho tvůrčího okruhu se rozprchlo na různé školy, takže se vídáme zřídka. Navíc mám pocit, že mezi našimi kamarády je trochu přegawainováno. Prostě už to hrajem přes čtyři roky a chce to změnu. (Nemusí to být nutně změna zábavy -- může to být změna lidí tuto zábavu provozujících. To je nyní hlavní naděje Gawaina.) Dalším problémem je, že začínám odpadávat i já (Yuhů):

Nastoupil jsem na civilku do slánské knihovny. Mám tam docela dost práce a sloužím i o víkendech, takže se letos dostanu na minimum akcí. Čili asi žádnou nepřipravím. Z toho vyplývá, že letos na jaře možná vůbec žádný Gawain nebude.

Teda myslím že Adam něco připravuje, ale to bude asi komorní, jestli to vůbec udělá. Opět máme největší problémy s příhodným místem na hraní. Nemáte někdo větší chatu nebo volnou chalupu? Zase ale nesmí to být moc daleko od Prahy nebo Slaného: Šumava prostě ne.

Pravidla

Na pravidla už jsem se od Pravdy (srpen) nepodíval, věnuji se jiným věcem (znáte to -- gamesy, spánek, prográmky, třídění knih). Asi by to chtělo po dvou letech hlubší rekonstrukci. To už slibuji dlouho, co? Přemýšlím, jestli by to nechtělo konferenci. Také nevím, zda je moudré, že píšu pravidla převážně sám (dosud to moudré spíše bylo).

Jaro je tady!

Sláva.


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!