Věstník Gawaina

Léto 2001

Věstníky:

 Jaro 1999, Září 1999, Říjen 1999, Listopad 1999, Prosinec 1999

Jaro 2000, Září 2000, Říjen 2000

Léto 2001, Září 2001

www.gawain.pc-slany.cz/aktuality/

 

 

Změny pravidel

Doufám, že jste si všimli, že Gawain loni přijal Standardní pravidla FASu. Změny jsou zahrnuty v nové (nijak převratné) verzi základních pravidel. Občas nastávají mírné změny. Týkají se 

Somnos

Trvání zkráceno na minutu, protože se ukazuje, že při dvou minutách je to moc silné kouzlo.

Světlo

Do základních pravidel přidávám:

"Někdy se hraje na imaginární světlo. Existují tři stupně viditelnosti: úplné světlo, šero a úplná tma. Tma je uvnitř provázkových jeskyní a venku během imaginární noci. Ve tmě se dá rozsvítit (img. lucernou, pochodní, svíčkou), takže kolem zdroje světla je úplné světlo. Ale za rohem je šero a za druhým už tma. Na volném prostranství je šero asi po pěti metrech, tma po patnácti.

Ve tmě se nedá dělat nic kromě tápání. V šeru se smí chodit. Jinak ve tmě i v šeru nelze bojovat, používat normální schopnosti, prostě cokoliv."

Schopnosti jednotlivých povolání týkající se světla budeme ještě dopracovávat a ladit.

Maximální útok

Původně jsem chtěl zavést pravidlo o maximálním útoku za 3 životy, ale byl jsem přehlasován, takže maximální útok není omezen.

Nekronovo Zlodružství

Nakonec to vůbec nebylo zlodružství, ale dobrodružství. Všeobecně ovšem převládal zmatek, což ale bylo v pořádku, protože to bylo ve scénáři. 

Hrálo se na Kejkole nedaleko Slaného. Hře lze snad vytknout pouze strašnou novou verzi pravidel (na kterou byla okamžitě uvalena klatba) a inflaci životů, magů, lektvarů a tak.

Bude Pravda

Letos ji připravujeme v triumvirátu Králíček + Vlček + Yuhů. Možná to bude dobré. Začátek jako obvykle v úterý večer, ve středu cechy, hraje se do soboty. Akce je veřejná a letos dokonce i legální -- jste všichni zváni.

ASF a FAS

Množí se dotazy, jaký je rozdíl mezi ASF a FAS. Po pravdě už nevím, co ty zkratky znamenají, ale dá se říci, že: 

Protože mají obě sdružení zcela jiné cíle, prakticky si nekonkurují. Je mezi nimi ovšem krásná řevnivost, takže si myslím, že by mělo smysl někdy uspořádat bitvu FAS proti ASF. Muselo by se ovšem hrát podle pravidel FASu :-)).

Celková stagnace Gawaina

Všichni na to pečou, hlavně já (Yuhů). Tak maximálně děláme Pravdu a občas někam jedeme. Pravidla stagnují na místě, protože jsem lenoch, ale hlavně protože jsou strašně komplexní (aneb jak říká Xirkan: "pravidla Gawaina jsou zbraň"), takže každá malá změna může způsobit celkovou dysfunkci celého systému. 


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!