Aktuality Gawaina

Říjen 2000

Věstníky:

 Jaro 1999, Září 1999, Říjen 1999, Listopad 1999, Prosinec 1999

Jaro 2000, Září 2000, Říjen 2000

Léto 2001, Září 2001

www.gawain.pc-slany.cz/aktuality/

4. letohradský Gawain

Náhodou jsem se dostal na jednu akcičku, kterou pořádal Radost a Leto. Bylo to v Letohradě, což náhodou vůbec nesouvisí s Letem.

Byl to vcelku klasický družinový Gawain. Hlavní krása podle mě spočívala v jednoduchosti. Hrály čtyři družiny, final fichtu se účastnily tři a přežilo pět hráčů, čili pěkné skóre pro příšery. Obzvlášť chutný byl Nekropapoušek, kterého zabít nebylo až tak snadné.

Inflace pravidel

Z mnoha různých stran ke mně přicházejí názory, jak upravit pravidla tak, aby byla lepší. Ačkoli je většina těch nápadů dobrá, nemůžu se zbavit myšlenky, že všechny vedou pouze ke zlepšování stávajících vlastností postav. Ono je prostě něco jiného když jde do souboje postava se dvěma životy, jak to bylo na začátku vývoje pravidel, a nebo postava s životy deseti, jak je dnes zvykem.

Vždy jsem se domníval, že zvyšování počtu životů má jeden zásadní klad: prodlužuje souboje. Nyní je ale možné, že jsme se dopracovali do stavu, kdy jsou souboje dlouhé přespříliš. Hra tak ztrácí napětí, hráči se nebojí a souboje začínají být příliš složité.

Další schůzka FASu

Tentokrát se pravděpodobně neúčastním další brněnské akce, kterou v ten víkend kolem voleb pořádá Erwin. Pokud ale děláte hry, tak Erwinovi napište o podrobnosti (erwin@email.cz), protože by vás účast mohla zajímat. Probírat by se měly zejména zkušenosti s novými "standardními pravidly boje", podle kterých se hrálo letos na mnoha dřevárnách včetně Gawaina. Info na jedné Erwinově stránce.


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!