Jak se kam dostat

Vápenky u Letohradu - Pravda

Slaný

Autem: Slaný se nachází asi 35 km severozápadně od Prahy. Prochází jím 3 důležité silnice: Praha - Chomutov (7), Mělník - Karlovy Vary (16), Litoměřice - Kladno (30) a železniční trať Praha - Kralupy - Slaný - Zlonice - Louny.

Autobusem z Prahy: Stanice Metra Hradčanská, první a druhé nástupiště. Jede to téměř každou hodinu, ve špičkách častěji. Doba jízdy 40 minut. Cena v září 1998 je 26 Kč. Bývá problém s batohy.

Vlakem z Prahy: Masarykovo nádraží, jede to téměř každou hodinu, vždy přes Kralupy, tam někdy s přestupem. Doba jízdy 70 až 150 minut. Cena v září 1998 je 32 Kč.

Stopem z Prahy: Autobus číslo 119 ze stanice metra Dejvická na zastávku K letišti. Tam asi 100 m přes park na dálnici. Dobré místo je za autobusovou zastávkou. Doporučuji ceduli SL, protože tudy spousta lidí jede na Kladno. Průměrná čekací doba 20 minut. Pokud vás někdo bude chtít vzít jen na obchvat, počítejte s jedním kilometrem pěšky. Cestou autem můžete argumentovat tím, že cesta přes město je kratší, občas se řidiči dají přemluvit. V případě nepřemluvitelnosti se rozhodně nenechte vyklopit u první odbočky na Slaný, protože ta je ještě hrozně daleko. Vystupte až na druhé nebo na třetí (za rybníkem) a dejte se doprava.

Odjinud: U autobusů  připadá v úvahu pouze Kladno, Most, Chomutov, Louny, Litoměřice a Žatec. U vlaku Kralupy a Louny. Podrobnosti neznám. Stopem doporučuji pouze silnici Praha - Chomutov.

Letadlem: Pravidelné linky neexistují, ale jižně od města je docela dobré letiště.

Pěšky: Nedoporučuji. Viz turistickou mapu Mělnicko - Slánsko.

Černá bašta

Napřed se doptejte na náměstí (hlavní a největší, Masarykovo). Z náměstí vede mnoho ulic, jen jedna však branou (Velvarská brána). Dejte se po ní a hned, jak to půjde, zahněte doprava. Jsou tam dvě cesty - dolní kolem silnice a horní kolem plácku se šesti stromy (jerlíny). Půjdete tou horní. Po pravé ruce budete mít zeď. V místě, kde zeď končí, je oranžově natřená branka. Jestliže bude zamčená, máte smůlu. Jinak zkuste projít dál, do kopečka a doprava zahradou. Na konci zahrady je věž a to je Černá bašta. 


Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!