Možnosti vydání Pravidel Gawaina

Pravidla Gawaina mají mnoho částí, a proto se budou vydávat obtížně. Spousta věcí je tajná, navíc chci trochu zúročit svou práci, takže bych byl nerad, kdyby si je každý jednoduše kopíroval. Ale tvůrce her často potřebuje kopírovat pravidla pro hráče, takže to nějak musí jít. Je několik možností, jak to udělat, zmíním výhody a nevýhody.

  1. Všecha pravidla v jedné knize. Vyjde to levně (kolem 150 Kč, podle úpravy) a je to jednoduché na přípravu. Nevýhodou je, že si to každý může přečíst, a tak nebude tajné nic. Dopadlo by to jako Dračí doupě, kde je sice všude napsáno TAJNÉ, ale všichni to čtou. Také by si to všichni po libosti kopírovali, z čehož bych neměl nic.
  2. Vydat všechny části pravidel ve zvláštních sešitech netradičního formátu. Každý by si koupil Základní pravidla a příručku svého povolání. Tvůrce hry by si k tomu koupil Knihu tvůrce, Bestiář a doplňky. Kvůli netradičnímu formátu by se to hůře kopírovalo. Velmi špatně by se to distribuovalo. Bylo by to velice drahé (komplet kolem 500 Kč), ale část tajemství by se zachovala.
  3. Nechat to, jak to je, a šířit to elektronicky. Na tom mi vadí, že z toho nic nemám a že se dříve nebo později začnou elektronicky šířit zmršené verze.
  4. Vydat to celé jako sešit, jehož některé části by se daly kopírovat, ale nešířit jej volně. Prodával bych to jen lidem, o kterých vím, že připravují hry, a u nichž by byla morální záruka, že to nebudou rozdávat na potkání. Ale i tak by to bylo drahé - počítám asi 350 Kč na sešit. (Vedle ceny za papír a tisk je na tom spousta spousta nakladatelské práce.) Jestli mi o to napíše alespoň 10 lidí, tak to udělám. Kdyby se zájemců, kteří by si to chtěli koupit a připravovat Gawainy, přihlásilo víc, bylo by to výrazně levnější. Kdyžtak napiš.

Existuje-li další možnost, nevím o ní, ale potřebuji poradit. Navíc máte-li někdo zajímavé původní příběhy nebo ilustrace a chtěli byste je spojit s vydáním Gawaina, stačí napsat a domluvíme se.

 

Gawain, fantasy hra naživo: www.gawain.pc-slany.cz
Na hlavní stránku - Píše Yuhů - Mail: dusan@pc-slany.cz
Smrt vtipným skřetům!